Dobór oświetlenia równie ważny co reszta. Dekorowanie

.Minimalizm? Mniej znaczy więcejStyl minimalistyczny ? mniej znaczy więcej. Wnętrz w tym stylu są zazwyczaj bardzo schludne i uporządkowane. Minimalizm wcale nie oznacza rezygnacji z ozdób, jednak ogranicza złożoność form, kształt

Dobór oświetlenia równie ważny co reszta. Dekorowanie Wystrój domu czy mieszkania to z pewnością najprzyjemniejszy moment zakończenia budowy czy remontu. Meble, komody, lustra czy nadadzą mnóstwo uroku, jeżeli tylko będą dobrze dobrane.

Minimalizm? Mniej znaczy więcej

Styl minimalistyczny ? mniej znaczy więcej. Wnętrz w tym stylu są zazwyczaj bardzo schludne i uporządkowane. Minimalizm wcale nie oznacza rezygnacji z ozdób, jednak ogranicza złożoność form, kształtów oraz kolorów.

Nie znajdziemy tam miejsca na prze kolorowane i skomplikowane wzory czy ozdoby. Minimalizm to elegancka prostota, czasami nawet chłodna i zimna, jednak dobrze urządzone wnętrze w tym stylu może być przytulne. Oczywiście nie każdy lubi minimalizm i wiążącą się z nim pewną 'pustość' jednak jak wiadomo co kto lubi.


Wikipedia i żyrandol

Żyrandol (z fr. girandole) ? zazwyczaj elektryczne urządzenie oświetleniowe lub świecznik montowany do sufitu pomieszczenia. Występuje zarówno w mieszkaniach, jak i w wielkogabarytowych salach, holach i widowniach. Zawiera od jednego do bardzo wielu punktów świetlnych. W pomieszczeniach bardzo wielkich może mieć skomplikowaną konstrukcję i składać się z wielkiej ilości elementów ozdobnych, często szklanych lub kryształowych.

Żyrandole były używane już w średniowieczu w kościołach, klasztorach i zamkach dla lepszego oświetlania większych sal. Zazwyczaj miały postać drewnianego krzyża, przymocowanego linami do powały, na ramionach którego umieszczano świece.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Żyrandol


Peter Bahrens - prekursor Bauhaus

Do prekursorów Bauhausu należeli: berliński architekt Peter Behrens i Henry van de Velde, założyciel Szkoły Rzemiosł Artystycznych. Jednym ze współpracowników Behrensa był Walter Gropius, który dość szybko dał się poznać jako nowoczesny twórca. Zaczął propagować ideę standaryzacji ze względu na możliwości technologiczne przemysłu budowlanego.

Dążył do połączenia techniki ze sztuką. Rodziła się koncepcja wzornictwa przemysłowego i nowego podejścia do projektowania form produkowanych taśmowo. W płaszczyźnie filozoficznej istotną rolę odgrywały zapatrywania i idee polityczne twórców Bauhausu, głównie socjalistyczne.

Źródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/Bauhaus